SÄLJ DIN BELYSNING HOS OSS!

Intresset för lampor är stort både i Sverige och utomlands. Belysning som sticker ut från mängden, eller som är designad av en känd formgivare är alltid eftersökt. Lampor från 1930/40-talet är speciellt hett för tillfället.

få ditt objekt värderat

Det är enkelt att få en värdering av oss. Vänligen fyll i kontaktformuläret nedan eller skicka bilder till oss med e-post. Vi hör av oss så snabbt vi kan med förslag på utropspriser. Vi finner en lösning som passar just dig.

Foscarini, golvlampa, “Orbital”, klubbslag 5,000 kr.

Alvar Aalto, takpendlar, 5 st, “Hand Grenade”, klubbslag 42,697 kr.

Pierre Forssell, bordslampa, Skultuna, klubbslag 22,000 kr.

Jonas Rooth, ljuskrona, signera och daterad 2002, klubbslag 36,000 kr.

Hans Bergström, vägglampor, ett par, klubbslag 28,000 kr.

Uno & Östen Kristiansson, takarmatur, Luxus, klubbslag 7,255 kr.

Hans Bergström, fasadlampor, ett par, Ateljé Lyktan, klubbslag 20,000 kr.

Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, “Flora”, klubbslag 5,500 kr.